بتن ماشین اصفهان

فرغون بلوک زنی

فرغون بلوک زنی یکی از ابزار آلات لازم برای ساختن ساختمان ها به شمار می رود که در ابعاد مختلفی تولید و روانه بازار شده است. این محصول همانطور که از نامش پیداست یکی از انواع فرغون است و تنها تفاوت های کوچکی با فرغون معمولی دارد. در این مقاله قصد داریم به فرغون بلوک زنی و موضوعاتی درباره آن بپردازیم و شما را بیشتر با این محصول آشنا کنیم.

فرغون بلوک زنی چیست

فرغون بلوک زنی مانند سایر انواع فرغون برای سهولت در جابجایی محصولات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما از آن نظر آن را با نام فرغون بلوک زنی می شناسند که سطح کاملاً صافی دارد و سطح آن به شکل مستطیل است. فرمول بلوک زنی به گونه‌ای تهیه شده است که سطح زیرین و سطح پشتی آن کاملاً صاف باشد و بتوان تعداد زیادی بلوک داخل آن جای داد. در کارگاه های بلوک زنی استفاده از فرغون بلوک زنی راندمان کار را بالاتر می‌برد. از آنجایی که فرغون های معمولی دارای کفی و پشتی مسطحی نیستند، قرار دادن بلوک به صورت منظم در آنها کار دشواری است، به علاوه امکان شکستن بلوک زیاد خواهد بود، این در حالی است که در انواع مختلف فرمول بلوک زنی به هیچ عنوان با این مشکل روبرو نمی شوید.

انواع فرغون بلوک زنی

اگر بخواهیم به انواع فرغون بلوک زنی بپردازیم می توان انواع مختلف این محصول را در سه دسته بندی جداگانه قرار داد:

۱. فرغون تک چرخ

این محصول همانطور که از نامش پیداست تنها دارای یک چرخ است که در قسمت جلوی فرغون نصب میشود. فرمون تک چرخ دارای میله آهنی است که در هنگام عدم استفاده از این محصول روی زمین قرار داده می‌شود و زمانی که فرد بخواهد از فرمان استفاده کند با استفاده از دسته ها میله آهنی را از زمین جدا می کند و چرخ فرغون به حرکت در می آید. فرغون تک چرخ به دلیل دارا بودن یک چرخ حمل و نقل ساده ای دارد، اما ممکن است مقاومت آن برای بلند کردن بار هایی با وزن بالا چندان مناسب نباشد.

۲. فرغون دوچرخ

فرغون دوچرخه محصولی است که در قسمت جلویی خود دارای دوچرخ جداگانه است و چرخ ها با استفاده از یک میله آهنی به یکدیگر متصل شده‌اند. فرمون دوچرخه دارای مزایای زیادی است و می تواند بار بیشتری نسبت به فرغون تک چرخ جابجا کند. انواع مختلف این محصول می توانند باری حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم جابه‌جا کنند.

۳. فرغون چهار چرخ

‏فرغون چهار چرخ دارای دو چرخ در جلو و دو چرخ در عقب است. برای جابجا کردن این محصول به هیچ عنوان نیازی به بالا بردن محصول وجود ندارد به همین دلیل حمل و نقل بلوک با استفاده از فرغون چهار چرخ راحت تر است. این محصول می‌تواند وزن بیشتری از بلوک ها را جابجا کند و مقاومت بالاتری دارد، اما ممکن است بار زدن در آن دشوار باشد.

مشخصات فرغون بلوک زنی خوب

فرغون بلوک زنی خوب باید دارای مشخصات زیر باشد:

خوش دست بودن: یکی از مهمترین مشخصات فرغون بلوک زنی خوب خوش دست بودن این محصول است. فرغون بلوک زنی اگر از انواع باکیفیت باشد باید خوش دست باشد و به راحتی بتوان آن را جابجا کرد. این موضوع با استفاده مداوم از فرغون مشخص می‌شود و در مراحل اولیه نمی‌توان آن را تعیین کرد.

وزن مناسب: وزن فرغون باید به گونه‌ای باشد که بار اضافه به فردی که آن را حمل و نقل می کند وارد نشود. بهترین وزن برای فرغون بلوک زنی خوب وزن زیر ۹۰ کیلوگرم است و استفاده از اوزان بالاتر به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

ارتفاع مناسب: ارتفاع فرغون بلوک زنی خوب باید به گونه‌ای باشد که روند بار زدن و یا خارج کردن بار از فرغون تسهیل شود. بهترین ارتفاع برای انواع مختلف فرغون بین ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر است.

اتصالات قوی: اتصال بین اجزای فرغون باید به گونه ای باشد که به راحتی امکان از بین رفتن اتصالات وجود نداشته باشد. بهترین اتصالاتی که برای فرغون می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد جوشکاری است. بهتر است برای جوشکاری قطعات فرغون از جوشکاری mig استفاده شود.

ابعاد مناسب: طول و عرض فرغون بلوک زنی باید برای حمل و نقل کردن بلوک ها مناسب باشد. با توجه به اینکه امروزه ابعاد مختلفی از بلوک ها تولید و روانه بازار می شوند توصیه می شود با توجه به نیاز کارگاه بلوک زنی خود ابعاد متفاوت این محصول را خریداری کنید.

داشتن لاستیک مناسب: در هنگام حمل و نقل کردن بار بیشترین وزن بار روی لاستیک قرار داده می‌شود به همین دلیل فرغون باید دارای لاستیک با کیفیت و مناسبی باشد. انواع مختلف لاستیک تیوبلس برای فرغون بهترین گزینه هستند زیرا امکان پنچر شدن آنها و از بین رفتن کیفیت وجود نخواهد داشت.

قیمت فرغون بلوک زنی

در دو سال اخیر قیمت انواع مختلف فرغانه بلوک زنی در حدود ۳ برابر افزایش قیمت پیدا کرده و امروزه قیمت انواع مختلف آن در بازار تا حدود زیادی بالاتر رفته است. به صورت کلی موارد مختلفی می‌توانند بر قیمت فرغون بلوک زنی تاثیرگذار باشند به همین دلیل نمی‌توان قیمت ثابت و معینی برای انواع مختلف این محصول در نظر گرفت.

یکی از مهمترین مواردی که می تواند روی قیمت فرغون بلوک زنی تاثیر مستقیم و بسزایی داشته باشد، قیمت آهن آلات است. از آنجایی که جنس ماده اصلی به کار رفته در فرغون آهن آلات مختلف است، با بالا رفتن قیمت آهن آلات قیمت فرغون افزایش پیدا می‌کند و در صورت کاهش قیمت آهن آلات احتمال کاهش قیمت فرغون وجود دارد. تعداد چرخ های به کار رفته در فرغون و همچنین ابعاد این محصول می توانند تاثیر مستقیمی روی قیمت فرغون داشته باشند. فرمول هایی که دارای تعداد چرخ های بیشتری هستند معمولاً قیمت بالاتری دارند. فرغون با ابعاد بزرگتر قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد. برای مثال فرغون با سایز ۵۰ در ۷۰ قیمت بالاتری نسبت به فرغون با سایز ۴۰ در ۷۰ دارد.

یکی از بهترین راه ها برای دسترسی به قیمت فرغون بلوک زنی این است که قیمت این محصول را قبل از خرید استعلام بگیرید. سایت اینترنتی بتن ماشین یکی از سایت های فعال در این زمینه است و می‌تواند قیمت به روز انواع مختلف فرغون بلوک زنی را در اختیار شما قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست