مراحل گرفتن مجوز کارگاه بلوک سازی

اولین قدم برای راه اندازی هرگونه کسب و کار، گرفتن مجوز است. شما برای گرفتن مجوز کارگاه بلوک زنی باید در قدم اول مدارک معتبر و لازم را از اداره ثبت شرکت‌ ها دریافت نمایید. این مدارک شامل روزنامه رسمی و طرح توجیهی کارگاه بلوک زنی هستند. شما برای دریافت مجوز باید اساسنامه نیز داشته باشید. پس از دریافت این مدارک، به منظور ثبت شرکت خود می توانید به دو روش اقدام کنید. شما یا می توانید شرکت خود را به عنوان سهامی خاص ثبت کنید و یا اینکه برای گرفتن مجوز با مسئولیت محدود اقدام نمایید. مجوز کارگاهی شما در اصل توسط سازمان صمت صادر می شود. وزارت صمت یعنی وزارت صنعت معدن و تجارت پس از بررسی مدارک ارائه شده توسط شما نسبت به ارائه مجوز اقدام می کند. اعتبار مجوز اولیه شما حدود ۶ ماه است و پس از گذشت شش ماه، اعتبار آن با بازدید کارشناسان تمدید می شود. پس از اینکه مجوز کارگاه بلوک زنی را دریافت کردید، باید به دنبال راه اندازی کارگاه خود باشید که ما در ادامه این مقاله از سایت بتن ماشین اصفهان در مورد ۰ تا ۱۰۰ راه اندازی کارگاه بلوک زنی توضیحات تخصصی تری را برای شما ارائه نموده ایم.  شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه کارکرد و قیمت انواع بلوک زن اعم از بلوک زن نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و دستی با بتن ماشین همراه شوید.

0 تا 100 راه اندازی کارگاه بلوک ‌زنی

اگر قصد دارید یک کارگاه ایده آل و بدون عیب و نقص راه اندازی کنید که سود دهی مطلوب و قابل قبولی برای شما داشته باشد باید در درجه اول تجهیزات مورد نیاز برای کارگاه را تهیه کنید. برای تهیه این تجهیزات نیز باید حتما به برند و کیفیت آن ها دقت و توجه ویژه داشته باشید زیرا استفاده از تجهیزات بی‌ کیفیت در کوتاه مدت باعث ایجاد هزینه های اضافی ناشی از تعویض و یا تعمیر قطعات آن ها می شود بنابراین بهتر است که دستگاه های تهیه شده از نوع درجه یک و با کیفیت بالا باشند. این دستگاه ها عبارتند از: دستگاه بلوک زن، دستگاه میکسر، لیفتراک، دستگاه بتونر، قالب های استاندارد و تجهیزات معمولی دیگر همچون فرغون و…
علاوه بر آن شما باید مواد خام خود را نیر نوع درجه یک و به قدر کافی تهیه نمایید. این مواد خام عبارتند از پودر سیمان پرتلند، آب، شن، ماسه و دیگر مواد افزودنی که شامل مواد شیمیایی و معدنی هستند.
برای راه اندازی یک کارگاه بلوک زنی علاوه بر تجهیزات و مواد اولیه باید به مکان و زمین مناسب نیز دقت داشته باشید. زمین مناسب برای کارگاه بلوک سازی باید متراژ کافی داشته باشد. متراژ آن نیز بر حسب میزان فعالیت شما، تعداد دستگاه‌ و حجم تولید شما سنجیده می‌ شود. در صورتی که حجم تولید شما بالا باشد قطعا باید یک کارگاه با متراژ بالا انتخاب کنید.
یکی دیگر از فاکتورهای مهم که برای راه اندازی کارگاه بلوک زنی باید به آن دقت داشته باشید تعداد نیروی کار بر اساس متراژ کارگاه و بر اساس تخصص و تجربه آن ها است. به دلیل اینکه حرفه بلوک‌ زنی علاوه بر تخصص به تجربه نیز احتیاج دارد، سعی کنید افراد کاربلد را برای این منظور استخدام کنید.

0 تا 100 راه اندازی کارگاه بلوک ‌زنی

نقشه کارگاه بلوک زنی

برای احداث کارگاه بلوک زنی نیاز به یک کارگاه خاص و یا یک سوله مدرن نیست. تنها چیزی که شما احتیاج دارید یک سوله معمولی است که قسمت سرپوشیده آن به منظور دپوی بلوک ها و یا فرایند بلوک زنی هنگام بروز شرایط نامساعد محیطی باشد. شما می توانید بلوک زنی را در هوای آزاد نیز انجام دهید اما در صورتی که شرایط آب و هوایی مساعد نباشد باید این عمل در یک محیط بسته انجام شود بنابراین حتما دقت داشته باشید که نقشه کارگاه بلوک زنی شما به صورتی طراحی شده باشد که هم شامل یک قسمت رو باز و هم شامل یک قسمت سر بسته باشد. در صورتی که شما حجم تولید بالایی داشته باشید می توانید بلوک ها را در فضای آزاد نیز دپو کنید. اما دقت داشته باشید که دپو کردن بلوک های تازه در فضای آزاد و در برابر نور خورشید اصلا توصیه نمی شود. در صورتی که فضای کافی برای دپوی بلوک های خود ندارید، می توانید آن ها را در یک فضای کاملا مناسب و بسته خشک کنید و سپس آن ها را در فضای باز دپو کنید. در صورت نیاز به راهنمایی ها و مشاوره های بیشتر همکاران و کارشناسان ما در وب سایت فروشگاهی بتن ماشین اصفهان آماده ارائه مشاوره به شما در زمینه احداث کارگاه بلوک زنی و خرید دستگاه بلوک زنی هستند.