قیمت دستگاه بلوک زنی معمولی

دستگاه بلوک زنی شامل چند دسته مختلف است که شامل، بلوک زنی معمولی یا دستی، بلوک زنی نیمه اتوماتیک و بلوک زنی تمام اتوماتیک هستند. قیمت این دستگاه ها نیز نسبت به کارکرد و نوع آن ها متفاوت است. به عنوان مثال قیمت دستگاه بلوک زنی معمولی یا همان بلوک زنی دستی نسبت به دو نوع ذکر شده کمتر است. این قیمت پایین تر، به دلیل پایین تر بودن راندمان و بازدهی این دستگاه است. البته این نکته را به خاطر داشته باشید که منظور از پایین تر بودن راندمان کاری دستگاه این است که، دستگاه بلوک زنی دستی در یک شیفت کاری تنها قادر به تولید تعداد خاصی بلوک حدود 700 الی 800 عدد بلوک است.

در صورتی که دستگاه های بزرگتر می ‌توانند تا حدود ۶ هزار بلوک را در یک شیفت کاری تولید کنند. بنابراین برای خرید دستگاه بلوک زنی و استعلام قیمت آن اولین چیزی که باید به مد نظر داشته باشید این است که حتما نیاز خود را بسنجید، و دستگاه را مطابق با نیاز خود خریداری کنید. به عنوان مثال اگر یک دستگاه بلوک زنی معمولی یا دستی برای کار شما کفایت می ‌کند بهتر است هزینه‌ های گزاف برای خرید نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک صرف نکنید و صرفا یک دستگاه دستی را خریداری نمایید. در ادامه این مقاله ویژگی ها و خصوصیات دستگاه بلوک زنی دستی را به صورت مفصل تر برای شما بیان نموده ایم.  شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات کامل درباره نحوه کار دستگاه بلوک زنی به سایت بتن ماشین مراجعه و یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

بلوک زن معمولی یا همان بلوک دستی

بلوک زن معمولی یا همان بلوک دستی

اولین ویژگی و خصوصیت بلوک زن معمولی یا همان بلوک زن دستی این است که تمام پروسه بلوک زنی با استفاده از اوپراتور دستگاه انجام می ‌شود. البته تنها مرحله ‌ای که صرفا بدون دخالت دست انسان انجام می شود، عمل ویبراتور دستگاه است، که مواد تولید کننده بلوک را با استفاده از یک دینام مخصوص ویبره می دهد. این بلوک زن راندمان کاری پایین ‌تری نسبت به نوع تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک دارد، که البته محبوبیت بسیار زیادی نیز در کارگاه های بلوک زنی به دست آورده است. اگر چه که کیفیت و تعداد بلوک های تولید شده با دستگاه بلوک زن اتوماتیک بسیار بهتر و عالی تر هستند، اما به دلیل صرفه اقتصادی بالا تر این دستگاه، و عمر و دوام بیشتر آن، بسیاری از افراد تمایل به خرید این نوع دستگاه دارند.

در بسیاری از موارد دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک نیاز به مراقبت ‌های بسیار زیادی دارند تا متوجه آسیب نشوند. اما این دستگاه حساسیت های کمتری دارد و نیاز به مراقبت و رسیدگی کمتری نیز خواهد داشت. به همین جهت نیز دوام و طول عمر آن بیشتر بوده و هزینه های تعمیر و تعویض قطعات آن به مراتب کمتر هستند.

ویژگی های بلوک زن دستی

ویژگی های بلوک زن دستی

ما در مورد ویژگی های بلوک زن دستی در مطالب فوق توضیحات مختصری را برای شما ارائه داده ایم. اما اگر بخواهیم به صورت مفصل تر در مورد ویژگی ها و خصوصیات این نوع دستگاه صحبت کنیم باید این نکته را نیز بیان کنیم که دستگاه بلوک زن دستی در سه دسته تولید می شود که شامل دستگاه بلوک زنی دو قالبه، سه قالبه و چهار قالبه است. هر چقدر که تعداد قالب ها بیشتر باشد تعداد بلوک تولید شده در یک شیفت کاری نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین هنگام خرید این نوع دستگاه به تعداد قالب های آن دقت داشته باشید. از طرفی برند و نوع دستگاه نیز در دوام و طول عمر آن تاثیرگذار خواهد بود.

در ادامه اگر بخواهیم ویژگی های بلوک زن دستی را به صورت لیست وار بیان کنیم می ‌توان موارد زیر را نیز به صورت اختصاصی برشمرد:

  • انجام عمل بلوک زنی به صورت کاملا هیدرولیک، و عدم استفاده از موتورهای الکتریکی مختلف در دستگاه
  • استفاده از تنها یک دینام در دستگاه بلوک زن دستی برای عمل ویبراتور
  • نیاز به یک یا دو اپراتور مسلط برای هر شیفت کاری دستگاه
  • عمر و دوام طولانی تر دستگاه  بلوک زن دستی  نسبت به دستگاه بلوک زن اتوماتیک به دلیل عدم استفاده از قطعات الکترونیکی متعدد و حساس
  • هزینه های تعمیرات کمتر دستگاه و عدم نیاز به تعویض قطعات در طولانی مدت، نسبت به دستگاه بلوک زن اتوماتیک
  • راندمان کاری پایین تر نسبت به دستگاه های تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک
  • قیمت پایین تر دستگاه بلوک زن دستی نسبت به دستگاه های پیشرفته تر همچون دستگاه های بلوک زن اتوماتیک

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نوع عملکرد دستگاه بلوک زن دستی و همچنین خرید این محصول می توانید با کارشناسان ما در مجموعه بتن ماشین در ارتباط باشید.