تولید بلوک با دستگاه بلوک زنی

تولید بلوک با دستگاه بلوک زنی در ابعاد مختلف و اشکال مختلف هستند معمولا اکثر بلوک های موجود در ابعاد ۲۰.۴۰.۲۰هستند که برای دیوار محوطه استفاده میشود و قالب آن در دستگاه بلوک زنی با ملات خور ۲/۵ سانت مناسب میباشد ولی در بنا به در خواست مصرف کنندگان دستگاه بلوک زنی برای برای سبک شدن بلوک از ملات خور کمتر استفاده میشود که این اندازه تنها تا ملات خور ۱/۵ سانت یا ۲ سانت قابل اجراست.همچنین ملات خور ۱/۵ سانت استقامت خوبی نخواهد داشت و بهتر است که ۲ سانت ضخامت دیواره بلوک را کمتر نگیریم.چرا که ایستادگی مناسب نخواهد بود به این صورت که در هنگام بیرون امدن بلوک از قالب دستگاه بلوک زنی میریزد,شاید این امکان وجود داشته باشد که بلوک با ضخامت ۱/۵ سانت تولید شود اما در صد تولید سالم بدون افت و ریز آن بسیار بالاست.

دیگر اندازه بلوک که در کارگاهها با دستگاه بلوک زنی تولید میشود و مصرف عمد دارد ۱۵.۴۰.۲۰ یا ۱۵.۵۰.۲۰ میباشد در ابعاد به طول ۵۰ معمولا سه سوراخ هستند و در ابعاد به طول ۴۰ دو سوراخ البته بنا به در خواست عمده مصرف کنندگان به این شکل خواهد بود.این ابعاد بیشتر نیز برای دیوار دور سازه استفاده میشود و مصرف آن بیشتر در ساختمان است.

آن چه که در تولید در کارگاه بلوک زنی امکان پذیر است تولید با ملات دو نم تا ارتفاع بلوک ۳۰ سانت می باشد اما برای مناسب بودن قیمت آن تا ارتفاع ۲۰ استفاده و در مبحث استاندارد ساختمان ذکر میشود که از این ارتفاع استفاده شود.بلوک ۱۰.۲۰.۴۰ که به بلوک تیغه ای معروف می باشد در تیغه کشی ساختمان و در اتاق به کار میبرند و عمدتا به صورت دو سوراخ و ته پر و همچنین به صورت فاق و زبانه دار تولید می گردد.

دستگاه بلوک زنی:

به فرایند تولید بلوک سیمانی بلوک زنی می گویند و به دستگاهی که برای این منظور مورد استفاده قرار می گیرد دستگاه بلوک زنی گفته می شود. در واقع، دستگاه بلوک زن، دستگاهی است که برای تولید بلوک به کار می رود و قادر است بلوک ساختمانی دیواری و سقفی تولید کند. این دستگاه شامل سه بخش اصلی قالب، بدنه و سمباده است و به طور کلی از اجزای زیر تشکلیل شده است:

شاسی دستگاه
قابل و سمباده
ویبره دستگاه
موتور ویبره
گیربکس حرکت و موتور
پمپ و موتور

این دستگاه ها که برای تولید انواع بلوک از جمله بلوک سبک در کارگاه ها به کار می روند، در انواع مختلفی در بازار وجود دارند. تقسیم بندی زیر از جنبه مکانیزم تولید و پیچیدگی و اتوماسیون فعالیتها بررسی شده است.

جهت استعلام قیمت دستگاه بلوک زنی با شماره 09132006005 و یا شماره های درج شده در ابتدا و انتهای وب سایت بتن ماشین اصفهان تماس حاصل فرمایید.

سایر محصولات مجموعه بتن ماشین اصفهان :

بلوک زن نیمه اتوماتیک ، ساب نواری موزاییک ، بلوک زن میزی ، بتونیر ، مخلوط کن و مخلوط کن پر کن ، مجموعه میز ویبره ، پرس موزاییک ، پرس موزاییک اتوماتیک ، خط تولید کف فرش ، دستگاه جدول زن هیدرولیک 2700 2400 ، بلوک زن هیدرولیک تمام اتوماتیک ، بلوک زن هیدرولیک ، جدول زن اتوماتیک سیلودار ، بلوک زن 5 قالبه مکانیکی .