زمین مورد نیاز برای کارگاه بلوک زنی

امروزه با توجه به گسترش صنعت ساخت و ساز و افزایش نیاز بشر به مسکن، نیاز به مصالح ساختمان سازی نیز بیش از پیش احساس می شود. در این بین انواع بلوک در اندازه ها و مدل های گوناگون از جمله مصالح ضروری در صنعت ساخت و ساز هستند که برای دیوار چینی، به منظور استفاده در کف و برای استفاده در دیگر قسمت های مختلف ساختمان کاربرد گسترده دارند به همین جهت نیز بسیاری از افراد به فکر احداث کارگاه های بلوک زنی هستند اما اینکه چه زمین و با چه متراژی برای این کار باید انتخاب شود، بستگی به حجم تولید و تعداد دستگاه‌ های واحد مربوطه دارد. در واقع یک واحد متوسط که ۲ الی ۴ پرسنل کاری داشته باشد نیاز به زمین کارگاهی به متراژ ۱۵۰ الی ۳۰۰ متر دارد. شما عزیزان می توانید در صورت نیاز به مشاوره درباره خرید دستگاه بلوک زنی برای احداث کارگاه با کارشناسان بتن ماشین اصفهان تماس بگیرید.

زمین مورد نیاز برای کارگاه بلوک زنی

نکات انتخاب زمین برای کارگاه بلوک زنی

شما اگر قصد انتخاب یک زمین برای کارگاه بلوک زنی را داشته باشید، قبل از انتخاب زمین و احداث کارگاه باید نکات متعددی را در نظر بگیرید که از جمله آن ها می‌ توان به شرایط آب و هوایی منطقه، تعداد دستگاه ها، حجم کار و تعداد کارگر ها اشاره کرد. در واقع اگر شرایط آب و هوایی منطقه شما بیش از حد سرد است و زمستان های طولانی دارید، بهتر است که کارگاه خود را به‌ صورت رو بسته انتخاب کنید زیرا تولید بلوک در فضای روباز و در هوای سرد اصلا توصیه نمی شود همچنین اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که گرد و غبار زیاد است، بهتر است که محل دپو و یا جمع آوری بلوک های تولید شده را در یک محیط کاملا بسته انتخاب کنید که گرد و غبار و آلودگی به آنجا نفوذ نکند. زیرا بلوک ها قبل از خشک شدن کمی آسیب پذیر هستند و باید از نور خورشید، سرمای زیاد و از آلودگی به دور باشند بنابراین برای انتخاب یک کارگاه بلوک زنی حتما این نکات را مد نظر داشته باشید. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که اگر محل احداث کارگاه بلوک زنی شما بیش از حد گرم است، حتما شرایطی را فراهم کنید که در زمان های اوج گرما بتوانید دستگاه خود را با یک روش مناسب خنک کنید.  شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه کارکرد و قیمت انواع بلوک زن اعم از بلوک زن نیمه اتوماتیک، تمام اتوماتیک و دستی با بتن ماشین همراه شوید.

نکات انتخاب زمین برای کارگاه بلوک زنی

متراژ مورد نیاز زمین کارگاه بلوک زنی

همانطور که قبلا هم گفتیم متراژ مورد نیاز زمین کارگاه بلوک زنی بسته به عوامل مختلف می تواند متغیر باشد. در صورتی که حجم تولید شما زیاد باشد و دستگاه‌ های شما نیز به بیش از ۲ الی ۳ عدد باشند قطعا باید یک زمین با متراژ بزرگ و حدود ۳۰۰ الی ۴۰۰ متر و بیشتر تهیه کنید اما در صورتی که حجم تولید شما در حد نرمال و کم باشد می توانید در یک کارگاه ۲۰۰ متری نیز فعالیت خود را آغاز کنید. در هر صورت پس از انتخاب کارگاه و پس از انتخاب متراژ مناسب باید به فکر ساخت آن باشید. شما می توانید فرایند بلوک زنی را در فضای آزاد نیز انجام دهید اما همانطور که قبلا هم توضیح داده ایم در برخی از شرایط همچون شرایط آب و هوایی خیلی سرد یا شرایط بارانی نمی‌ توان در فضای آزاد کار کرد بنابراین باید به فکر احداث کارگاهی باشید که متراژ بیشتر آن را فضای بسته و متراژ کمتر آن به فضای باز اختصاص داده شده باشد.