نحوه کار دستگاه بلوک زنی

افرادی که قصد خرید دستگاه بلوک زنی را دارند یا می خواهند در کارگاه های بلوک زنی شروع به فعالیت کنند باید اطلاعات کافی در مورد نحوه کار با این دستگاه را داشته باشند. دستگاه های بلوک زنی در مدل های مختلف دستی، نیمه اتوماتیک، تخم گذار، دستی خودکار، دستی برقی و ... تولید و به بازار عرضه می شوند که نحوه استفاده هر کدام متفاوت است. دستگاه بلوک زنی دستی با توجه به نامی که دارد کاملا دستی کار می کند و برای تولید بتن به یک یا دو اپراتور کار بلد نیاز دارد، این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که دارای قالب مخصوص است و با دسته ای که روی دستگاه قرار دارد می توان قالب را به سمت بالا منتقل کرد سپس مواد اولیه بلوک را داخل قالب ریخته و با روشن کردن ویبراتوری که روی دستگاه نصب شده عملیات بلوک زنی را آغاز کرد.
ویبراتور در دستگاه بلوک زنی بسیار مهم است زیرا با ایجاد نیروی کافی سبب حرکت دستگاه می شود، علاوه بر این مواد اولیه با ویبره کاملا در قالب جا می گیرند و دیگر موادی در اطراف و دیواره ها باقی نمی ماند. نحوه کار دستگاه بلوک زنی اتوماتیک یا خودرویی کاملا متفاوت است و به دلیل اتوماتیک بودن کار با آن آسان تر است، در کل دستگاه های بلوک زنی با توجه به مدلی که دارند دارای نحوه کار متفاوتی هستند و استفاده از هر کدام مزایای مختلفی دارد. برای خرید و استعلام قیمت دستگاه بلوک زن سیلودار اتوماتیک می توانید به وب سایت بتن ماشین مراجعه و یا با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.
دستگاه بلوک زنی چگونه کار می کند

دستگاه بلوک زنی چگونه کار می کند

شرکت های بسیاری وجود دارند که انواع دستگاه بلوک زنی را با کیفیت های مختلف تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند. تنوع این دستگاه ها سبب شده هر فرد متناسب با نیاز، بودجه، تعداد نیروی کار و ... بهترین مدل را خریداری نماید. در واقع دستگاه بلوک زنی برای تولید انواع بلوک در محیط های مختلف مورد استفاده است از این رو آشنایی با چگونگی عملکرد این دستگاه ها اهمیت بالایی دارد. کار کرد دستگاه بلوک زنی به این صورت است که باید مصالحی مانند سیمان، شن و ... را با هم خوب مخلوط کرده و در سینی مخصوص دستگاه بریزند.
سپس به وسیله شنکش مخلوط تهیه شده را در قالب ریخته تا تمام فضای قالب پر شود، پس از پر شدن قالب باید دستگاه را روشن کرده و در حالت ویبره قرار داد تا هیچ فضای خالی بین مواد باقی نماند. ( در صورت وجود فضای خالی باید قالب مجدد پر شود) در مرحله بعدی باید سمبه دستگاه را به سمت پایین کشید تا مواد متراکم شود و به راحتی قالب از آن جدا شود. دستگاه های بلوک زنی با روش های متفاوتی بلوک تولید می کنند که اکثر افراد به دنبال دستگاهی هستند که نحوه کارکرد آسان تری داشته باشد.  شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت بتن ماشین اطلاعاتی کامل درباره انواع دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک، اتوماتیک و دستی کسب کرده و با آگاهی کامل درباره این محصولات، اقدام به خرید نمایید.
نحوه کار با دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

نحوه کار با دستگاه بلوک زنی اتوماتیک

همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه بلوک زنی انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای قابلیت و کاربرد متفاوتی هستند از این رو قبل از خرید باید نسبت به قابلیت و نحوه کار دستگاه آشنایی کامل داشته باشید. از آن جایی که دستگاه بلوک زن اتوماتیک به صورت ثابت و اتوماتیک تمام مراحل ساخت بلوک را انجام می دهد و نیازی به دخالت اچراتور ندارد، مورد توجه بیشتر افراد است و محبوبیت بسیاری پیدا کرده است. استفاده از دستگاه بلوک زنی اتوماتیک مزایا و ویژگی های بسیاری به همراه دارد که مهم ترین آن ها شامل کنترل سریع و آسان، عدم انجام کارهای فیزیکی و سنگین، قابلیت تولید انواع بلوک و ... می شود.
نحوه کار با این دستگاه به این گونه است که مصالح مورد نیاز را مانند سیمان، ماسه و .. را با هم ترکیب می کنید، مصالح مخلوط شده را درون سینی ریخته و با استفاده از شنکش داخل قالب ها پر می شود در مرحله بعد سمبه دستگاه را پایین آورده تا مصالح متراکم شود و با بالا آوردن قلاب بلوک از قالب جدا شود. دقت کنید در حین کار با دستگاه بلوک زنی اتوماتیک باید سمبه پایین باشد و در طول تولید ویبره دستگاه خاموش نشود. در کل کار با دستگاه های بلوک زنی اتوماتیک آسان است و به راحتی می توان انواع سیستم را روی این دستگاه ها نصب کرد، از این رو برای افزایش کارایی می توان با نصب سیستم های مختلف آن ها را حرفه ای و پیشرفته تر کرد. اگر کار با انواع دستگاه بلوک زنی را بلد نیستید نگران نباشید. کارشناسان بتن ماشین با مشاوره رایگان پیش از خرید، به شما کمک خواهند کرد. برای خرید دستگاه بلوک زنی، می توانید از طریق سایت بتن ماشین اقدام نمایید.