تولید جدول بتنی

تولید جدول بتنی

تولید جدول بتنی به عنوان یکی از پرکاربردترین قطعات بتنی در شهرها مطرح میباشند و وظیفه محدودکننده فضاها، زیباسازي شهرها و هدایت آبهاي سطحی معابر را به عهده خواهند داشت. بدیهی است فرسودگی و خرابی این جداول نتیجه معکوس در ظاهر شهر داشته و در پی آن تعمیر و مرمت و یا تعویض آنها هزینههاي زیادي را در پی خواهد داشت.

از این رو توجه و دقت لازم و رعایت اصول فنی در ساخت این جداول میتواند عمر مفید آنها را تا حدود چند برابر کرده و از مشکلات بعدي تا حد زیادي بکاهد.

اصول تولید جدول بتنی:

سیمان به عنوان ماده اصلی چسباننده اجزا بتن نقش عمدهاي در خواص مکانیکی بتن دارددر مقاومت سایشی جداول بتنی، مقدار سیمان بطور مستقیم موثر است. با یک نسبت ثابت آب به سیمان، با افزایش مقدار سیمان مقاومت فشاري و سایشی افزایش مییابد. در واقع یک رابطه همبستگی بین مقاومت فشاري و سایشی وجود دارد بدین معنی که با افزایش مقاومت فشاري، اتلاف سایشی کم میشود.

 جهت بهبود خواص مکانیکی قطعات پیش ساخته بتنی مثل جداول بتنی میتوان از مواد افزودنی نیز مناسب بهره جست. این مواد میتواند باعث بهبود دوام و مقاومت نهایی بتن شود.

روش های تولید جدول بتنی :


روش سنتی :

در این روش بتن در قالب ریخته شده و پس از گذشت زمان لازم قالب ها باز و پس از عمل آوری مناسب قطعه آماده نصب می شود. در این روش برای افزایش دوام قطعه باید نسبت آب به سیمان پایین آورده شود که این مهم به کمک مواد افزودنی روان کننده قابل دسترسی می باشد. در این روش به منظور افزایش دوام در برابر دوره های یخبندان و آب شدگی استفاده از مواد حبابزا نیز پیشنهاد می شود.


روش پرسی :

این روش خود به دو نوع فول پرس و وکیوم پرس تقسیم می شود .


روش فول پرس :

در این روش بتن به همان طریق سنتی آماده شده و بعد از قالب ریزی به وسیله دستگاه پرس تحت فشار قرار می گیرد و آب پوسته و هسته مرکزی آن خارج می شود. این نوع جدول در مناطق سرد همراه با یخبندان به علت عاری بودن پوسته و هسته آن از آب استفاده شده و در مقابل یخ زدگی مقاوم می باشد.


وکیوم پرس :

دراین روش نیز همانند روش قبل، بتن به وسیله دستگاه پرس تحت فشار قرار می گیرد. اما در این روش نیروی پرس کمتر بوده و فقط آب پوسته جدول تحت فشار خارج می شود و هسته مرکزی حالت خمیری و خیس خود را حفظ می کند. توصیه می شود در آب و هوای سرد، این نوع جدول به دلیل داشتن آب در هسته آن استفاده نشود.

روش پرسی ویبره :

در این روش از دستگاه های پرسی استفاده می شود ، این دستگاه ها به نام دستگاه جدول زن شناخته می شوند . به این صورت که ابتدا مصالح با طرح اختلاط خشک توسط میکسر یا نوار نقاله درون دستگاه جدول زن ریخته می شود و در آنجا دستگاه ، عملیات ویبره را هنگام پر کردن مصالح انجام داده تا تمام خلل و فرج از بین رفته و مصالح متراکم شوند .
بعد دستگاه عملیات پرس را با فشار بسیار زیاد انجام می دهد که مصالح مستحکم تر می شوند و در مرحله آخر جداول از قالب خارج شده و جهت خشک شدن به محل مورد نظر انتقال پیدا می کنند .

جهت استعلام قیمت دستگاه جدول زن با شماره 09132006005 و یا شماره های درج شده در ابتدا و انتهای وب سایت بتن ماشین اصفهان تماس حاصل فرمایید.

سایر محصولات مجموعه بتن ماشین اصفهان :

بلوک زن نیمه اتوماتیک ، ساب نواری موزاییک ، بلوک زن میزی ، بتونیر ، مخلوط کن و مخلوط کن پر کن ، مجموعه میز ویبره ، پرس موزاییک ، پرس موزاییک اتوماتیک ، خط تولید کف فرش ، جدول زن هیدرولیک 2700 2400 ، بلوک زن هیدرولیک تمام اتوماتیک ، بلوک زن هیدرولیک ، جدول زن اتوماتیک سیلودار ، بلوک زن 5 قالبه مکانیکی .